Zdraví začíná s čistou vodou

Čistá voda - průvodce zdravým životem

U nás doma všichni pijeme vodu. Jen tak samotnou studenou nebo teplou. Voda je naším celodenním společníkem. Především pak při detoxikaci a čištění organismu má voda veledůležitou roli. Stejně tak jako pereme špinavé prádlo a bez vody by to nešlo, je potřeba zbavovat nečistot své tělo a bez čisté vody, ideálně teplé, to prostě nefunguje.

V dnešní době nám voda teče běžně z kohoutku, máme jí dostatek studené i teplé. Moderní technologie ve vodárnách střeží a garantují kvalitu pitné vody. Když je někdo fajnšmekr, pořídí si domů navíc nějaký kvalitní filtr, který zachytí chlor, mikroplasty, případně rezidua léčiv. Ano, to všechno se také v naší pitné vodě může nacházet. Vodou jsme se hodně zabývali a vybavili proto svoji domácnost nanouhlíkovým filtrem. Voda z něj má příjemnou chuť.

O to větší šok však pro nás bylo, když jsme při podrobných rozborech a měřeních naší filtrované vody zjistili, že jsou v ní mimo jiné i prvoci, hlístice, viry a bakterie. Při zkoumání příčin jsme se dozvěděli, že tohle všechno se do vody může poměrně snadno dostat při jejím putování potrubím a žádný běžný filtr nemá šanci tyto mikrobiologické složky zachytit. Vajíčka i těla těchto parazitů jsou elastická a dosahují pouze mikro rozměrů. Ač tak nepatrní svým rozměrem, v lidském těle dokáží napáchat nemalé zdravotní potíže. Snad pouze speciální filtry s reverzní osmózou si s biologií ve vodě dokáží poradit. Tyto filtry však fungují tak, že vodu zbaví úplně všech složek včetně minerálů a ty potřebné se do ní potom musí zase uměle vracet. Z našeho pohledu je
to velmi složité a finančně náročné řešení.

Voda zdroj života  X  Voda příčina zdravotních potíží

Studovali jsme, zjišťovali a objevili řešení. Na přívod vody do našeho domu jsme si nechali nainstalovat UV lampu, která díky ultrafialovému záření dokáže zbavit vodu všech nežádoucích živých mikroorganismů. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Je to nejmodernější způsob dezinfekce vody. Seriózní firmy, které se zabývají prodejem a montáží UV lamp nabízejí současně dezinfekci potrubí v celém domě. To dává velký smysl, pokud se chcete zcela zbavit bakterií a virů a mít skutečně čistou vodu. My jsme využili služeb české firmy WATEX, která prodává UV lampy kanadské výroby. Podrobné rozbory naší vody ukazují, že je konečně čistá a tedy prospěšná našemu zdraví. A navíc chutná lahodně jakoby vytékala z horské studánky 😉

Sami na sobě intenzivně pociťujeme obrovskou úlevu nejen, když vodu pijeme, ale stejně tak, když se v ní koupeme a používáme ji ke každodenní hygieně. Čistá voda je velmi důležitá především také pro miminka, která se teprve adaptují na zdejší podmínky. Jejich jemná pokožka, oči, ouška vyžadují citlivý přístup a ten jim dokážeme poskytnout jen s opravdu čistou vodou!

Pokud si nejste jisti kvalitou vody, která vám doma teče, nechte si udělat chemický a mikrobiologický rozbor. Do té doby určitě doporučuji 4 – 5 minut vodu převařit a teprve potom ji pít!

Pečujte o sebe a své blízké.

S láskou Dana

Dana

Život mi začal dávat smysl, až když jsem pochopila, že si ho tvořím sama.

www.ProAktivcz.com – Váš Průvodce na cestě k trvalému zdraví

Nákupní košík
Přejít nahoru