Co všechno může rušit náš spánek?

Spánek je pro nás stejně důležitý jako kvalitní strava nebo čistá voda. Je zdrojem přirozené regenerace pro celý organismus. Při spánku probíhá detoxikace mozku, čistí se psychika. Mozek zpracovává a vyhodnocuje informace a zážitky, které jsme přes den načerpali. Při spánku se vydatně posiluje paměť.

Naše tělo je úžasné a vybavilo nás mnoha fantastickými mechanismy. Tím nejzákladnějším je právě spánek, při kterém se náš organismus kompletně obnovuje a občerstvuje.

Spánek je naše přirozená potřeba, bez něj to prostě nejde a vždycky to tak bude! Všimněte si, že lidé, kteří málo nebo špatně spí, rychleji stárnou, snadno podléhají stresu, mají oslabenou imunitu, špatně fungující metabolismus, sklony k úzkostem a depresím …

Kvalitní spánek je jako návštěva u toho nejlepšího psychoterapeuta ;-)​

Proč se nám ale špatně spí? Odpovědí je hned celá řada, v tuto chvíli vyberu ty z mého pohledu nejzávažnější. Sama jsem měla od raného dětství velké problémy s usínáním a spávala jsem velmi mělce, sebemenší zvuky mě budily. Hodně jsem se proto později tematikou spaní zabývala a postupně ze svého života vyloučila vše, co bránilo mému spánku. Konečně spím klidně a nerušeně celou noc. Objevila jsem sílu hlubokého spánku a díky tomu jsem se zbavila mnoha fyzických i psychických potíží. Ráno se pak cítím svěží a mám dostatek energie na celý den.

Silně negativní vliv na kvalitu spánku mají moderní technologie. Ať už jsou to modré obrazovky, kterým se vystavujeme večer před spaním, všudypřítomné wifi nebo elektrospotřebiče v naší ložnici (lampičky atd.). Všechen tento tzv. elektrosmog rozhazuje náš přirozený biorytmus (střídání dne a noci, světla a tmy), narušuje buněčnou komunikaci a vyplavování hormonů potřebných k regeneraci.

Co s tím, když chceme využívat vymoženosti dnešní doby a přitom zůstat zdraví? Vyzkoušeli jsme ledacos a naše zkušenosti jsem pro vás zachytila v článku Naše rodina a elektrosmog a podrobně se mu věnujeme v online programu O spánku.

Dalšími závažnými rušiči našeho spánku mohou být parazité. Až poměrně nedávno se k nám dostaly informace o zákeřném působení některých nezvaných hostů v našem těle. Osobně jsem si vždycky myslela, že tohle se týká především tropů případně oblastí se špatnou hygienou. Byla jsem však silně vyvedena z omylu, když jsem mluvila s naší známou fyzioterapeutkou. Je to velmi inteligentní, čistotná a pečlivá žena, která několik let marně hledala řešení na své zdravotní problémy. Šokovalo mne, čím vším byla doslova prolezlá a jak se jí po vyčištění organismu ulevilo, uzdravila se a doslova omládla. Zmizely jí ekzémy, vyhladila se pleť a zpravilo se jí trávení a vylučování. Konečně může dobře spát a překypuje elánem.

Více informací o těchto mikroorganismech parazitujících v lidských tělech a svoje vlastní zkušenosti s detoxikací, funkční návody a postupy, jak zabránit nákaze vám rádi předáme v rámci  osobních konzultací.

S láskou Dana

Dana

Život mi začal dávat smysl, až když jsem pochopila, že si ho tvořím sama.

www.ProAktivcz.com – Váš Průvodce na cestě k trvalému zdraví

Nákupní košík
Přejít nahoru