Jak to bylo se jmény tyčinek

Otevřený pytlík s ručně vyráběnými raw tyčinkami s proteinem značky ProAktiv, ze kterého tři tyčinky vypadly.

 Abych vám mohla přiblížit, jak se zrodila označení pro balíčky našich tyčinek, musím vás vzít za hranice naší země až daleko na sever. Nasaďte si čepice a rukavice, vypravíme se do sněhem zasypaného Finska.

Suomi, jak zní název země ve finštině, je překrásná země plná přírody. Očima Středoevropana se jeví jako nekonečný les. Označení Finska za zemi tisíce jezer určitě není nadnesené. Vodní hladina je v téhle zemi prostě všude. Vojta pět měsíců studoval a žil až na samém severu v Oulu. Univerzita leží mezi dvěma jezery. Místní lidé i studenti s oblibou tráví čas na jezerech či v jejich blízkosti. V zimě na běžkách a když roztají ledy, vyplují na lodičkách nebo tráví čas na plážích. Díky mnoha kilometrům všudy přítomných udržovaných cyklostezek je zde kolo ideálním celoročním dopravním prostředkem.

Vojta se do finské krajiny doslova zamiloval. Putoval v národních parcích, kde rostou stromy, které nikdo nesázel. Obdivoval zmrzlé proudy vody ve vodopádech, pil křišťálovou vodu z potůčků, procházel se po zamrzlém moři a na obloze pozoroval dech beroucí polární záři. 

Výhled na zasněžené kopce finského Laponska v Národním parku Lemmenjoki ve Finsku
Polární záře nad zasněženým jezerem ve Finském Oulu.
Výhled na soutězku řeky Oulankajoki ve finském národním parku Oulanka
Stromy pokryté sněhem v Národním parku Riisitunturi ve Finsku

Vojtův pobyt na severu ovlivnil nejen jeho, ale celou naši rodinu. Bráchové za ním vyrazili, aby také na vlastní kůži pocítili, jak štípe mráz za polárním kruhem a jaké to je, když v zimě slunce svítí pouze pár hodin denně.

Finsko nás okouzlilo a inspirovalo. Balíčky raw energetických tyčinek jsme proto pojmenovali finsky 🙂 Z tohoto pro nás tak vzdáleného a netradičního jazyka jsme si půjčili označení prvních čtyřech základních číslic jedna, dva, tři, čtyři 🙂 Jsou to prostě číslice, ale voní exotikou. Jsou trvalou vzpomínkou na Vojtův pobyt daleko na bílém severu a poděkováním té čisté krásné zemi.

Zamilujte si spolu s námi YksiKaksiKolme a Neljä.

Dana

Život mi začal dávat smysl, až když jsem pochopila, že si ho tvořím sama.
Nákupní košík
Přejít nahoru